RSS

Czym jest leasing bankowy?

2 kwietnia 2013

BANKOWOŚĆ

Leasing bankowy to forma stworzona z myślą o przedsiębiorcach, ma ona na celu finansowanie wszelkich środków trwałych, dotyczy to najczęściej maszyn produkcyjnych czy też środków transportu. Wielu przedsiębiorców chętnie przystaje na taką opcję, gdyż znacznie łatwiej jest go uzyskać aniżeli kredyt. Wszelkie procedury są dużo prostsze, a także innych formalności jest mniej. Aby go jednak otrzymać firma musi spełniać najważniejszy warunek, czyli, że musi posiadać ona zdolność do obsługi zadłużenia, krótko mówiąc musi być w stanie spłacać leasing. W każdej instytucji warunki dotyczące leasingobiorcy są różne, na przykład w niektórych instytucjach brany jest pod uwagę wkład własny lub też to od jak dawna jest prowadzona określona działalność. Trzeba też pamiętać o tym, że leasing bankowy podlega opodatkowaniu VAT, w związku z czym nie dla każdej firmy będzie to korzystna usługa.

Zaletą tej usługi jest to, że możemy dostosować wysokość rat do potrzeb firmy. Przy ich ustalaniu można brać pod uwagę na przykład sezonowość dochodów i dzięki tamu ustalić raty tak, aby w czasie kiedy nie mamy wystarczająco dużo środków płacić mniej.

Leasing bankowy jest ciekawą opcja dla przedsiębiorców. Warto ją rozważyć pod każdym względem. Trzeba też porównać warunki takiej oferty z ewentualnym kredytem inwestycyjnym i sprawdzić, które bardziej nam odpowiadają. To drugie wyjście może okazać się jedynym na przykład dla firm rozliczających się na podstawie ryczałtu. Jest to jednak decyzja indywidualna przedsiębiorcy uzależniona od jego potrzeb i możliwości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About Jacek Leśniewicz

Witaj na moim blogu przeznaczonym dla klientów z Krakowa i okolic. Znaleźć tu możesz oferty banków, firm doradczych i ubezpieczeniowych. Staram się, aby wszystkie opisy odzwierciedlały stan faktyczny, a wyliczenia były zgodne z prawdą. Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi działami bloga oraz skorzystania z prezentowanych ofert.

View all posts by Jacek Leśniewicz
Open Online

Comments are closed.